Jméno:
Heslo:

Události

Adventní vyrábění s rodiči 21. 11. 2019

Adventní vyrábění s rodiči  21. 11. 2019Na dětský vánoční jarmark se děti velice těší. Především předškoláci, kteří se stávají prodavači vánočních dárků a dekorací. Ale nejdříve se musí všechno vyrobit. Děti s paní učitelkami už v předstihu začínají vyrábět, paní učitelky vyrábí doma. A aby nebyli ošizeni rodiče, tak jsme je pozvali na vyrábění také. Podle jejich zaujetí je vidět, že se jim vyrábění líbí. Zapojili se i dva tatínci. Určitě rodiče najdou nějakou tu inspiraci na vánoční tvoření a výzdobu doma.
Děti samozřejmě taky velice pomáhaly, hlavně radily, co a jak.
Vznikaly krásné stromečky ze šišek, sněhuláčci, vyšívaná přání, pomerančové ozdoby, dřevěné ozdoby, ozdoby s ubrouskovou technikou, jmenovky na dárky a další krásné výrobky.
To se to bude dětem prodávat! I když je někdy u nich problém prodat svoji vlastnoručně vyrobenou věc někomu jinému.
Balíková Vlasta

Čtení rodičů dětem 11. 11. - 15. 11. 2019

Čtení rodičů dětem  11. 11. - 15. 11. 2019Je škoda, že nemohou číst svým dětem všichni rodiče. Ale i ten jeden týden stačí pro potěšení dětí. Rodiče přináší nejen klasické pohádky (O perníkové chaloupce), ale i z jiných zemí (O líné Grétě, Tlapková patrola). Rodiče pichází opravdu připraveni; přinesou si i více knížek a dají dětem pohádku vybrat.
Máme radost, že ke čtení přistupují tak zodpovědně. A je rozdíl číst doma 2-3 dětem a ve školce až 20 dětem.
Děkujeme za pěkný týden.
Balíková Vlasta

Sv. Martin ve školce

Sv. Martin ve školceDěti tradici sv. Martina mají velice rády. Chlapci, ale i děvčátka si hrají na vojáka s mečem v ruce, vytvářejí meče z různých stavebnic, podkovičky, kreslí koníky, sv. Martina; učí se o něm písničky; seznamují se s životem sv. Martina. Letos se jim zalíbila ta část, kdy se Martin schoval do husího chlívku a ty ho svým kejháním prozradili. Poté byl Martin zvolen biskupem, jak si lidé přáli. A za to, že husa "kejhala", kdy neměla, její potomstvo pyká na sv. Martina na pekáči.
Dětem se asi hus zželelo a vyrobily přímo husí farmu. Postavily ve školce i chlívek pro své husy.
Ale neraději si hrají na dobrý skutek sv. Martina, kdy se rozdělil se žebrákem o svůj plášť.
Balíková Vlasta

Svatomartinský lampiónový průvod 11. 11. 2019

Svatomartinský lampiónový průvod  11. 11. 2019Už po deváté zazněla překrásná hudba oznamující příjezd sv. Martina do Únanova.
Po přivítání pan farář požehnal mladému vínu místních vinařů. I děti ze školky přivítaly sv. Martina; nabídly mu mladé víno a martinské rohlíčky. Poté zazpívaly písničky o nastávajícím podzimu a samozřejmě o sv. Martinovi a jeho dobrém skutku. Připomněly i pranostiky související s tímto dnem.
"Sv. Martin přijíždí na bílém koni,
metelice za metelicí se honí."
"Na sv. Martina nejlepší je husina."
"Na sv. Martina dobrá bývá peřina."
"V listopadu přijmi radu,
schovej uši, nos i bradu."
Sv. Martin odměnil všechny děti voňavými perníčky a čokoládovými zlaťáky.
Letos doprovázela sv. Martina s družinou bubenická skupina Tambora Bohemica;
bubeníci předvedli velice pěkné vystoupení.
Lampiónový průvod prošel vesnicí do mateřské školy, kde na všechny čekaly teplé nápoje a martinské rohlíčky napečené maminkami. Na bezpečný průchod vesnicí dohlížela opět Policie ČR.
Děkujeme všem, kteří pomáhali s přípravou a organizací této velice pěkné tradice.
Balíková Vlasta

Bramborový den s rodiči 24.10.2019

Bramborový den s rodiči  24.10.2019Podzimní odpoledne s rodiči, tentokrát bramborové, bylo velice příjemné. Rodiče přinesli spoustu krásně vybarvených listů a plno dalších přírodnin. Výrobky z brambor jim pod rukama jen "kvetly". Co všechno se dá z brambor vytvořit? Panáčci, žirafy, různá další zvířátka, sluníčka, stromečky, a mnoho dalších krásných dekorací.
I děti si odpoledne užily. Maminky totiž přinesly i bramborové dobroty, takže byla i ochutnávka. Malé chlebíčky, bramboráčky (i s uzeným masem), smažené lupínky, bramborové vdolky s marmeládou, lepenice. Paní učitelky upekly v troubě brambory ve slupce. Brambory chutnaly jak z dřívějších dob, pečené v ohni na poli. A s máslem!!!
I děti ve školce "uvařily" bramborovou pomazánku. Chlapci loupali uvařené brambory, děvčátka je nastrouhala, všechny děti přidávaly ingredience a samozřejmě všechny ochutnávaly. Některé i 3x. Svoje dílo si moc pochválily.
Děkujeme rodičům, že si našli čas.
Balíková Vlasta

Výstava podzimních plodů v kostele 17.10.2019

Výstava podzimních plodů v kostele  17.10.2019Každoročně děti ze školky přispívají svými výrobky na výstavu do kostela. Letos vytvořily strašáka, jak hlídá zelí; hromadu dýní, slunečnice; z kaštanů krásný věnec. Bramborovými tiskátky naplnily pytle brambor. Letos nechyběly i houby - hřiby a muchomůrky. Dětské práce vždy tuto podzimní výstavu hezky oživí.
Samozřejmě se jdeme na výstavu podívat. Děti pak obdivují, jak maminky výstavu pěkně naaranžovaly.
Balíková Vlasta

U Valášků 3. 10. 2019

U Valášků        3. 10. 2019Tatam je doba, kdy se na vesnici v každém domě chovali králíci, slepice, kachny, prasátka. Není divu, že se dětem někdy zvířátka pletou. A proto, když se nám naskytla příležitost, abychom navštívili zvířátka u Valášků, hned jsme ji využili. Děti tak měly možnost uvidět skutečné husy, husice, krocany, krůty, kachny čínské a mandarínské, a taky perličky. A hlavně měly možnost slyšet jejich skutečné "hlasy". Našly si i pěkná peříčka, podle kterých pak určovaly, komu patří.
Moc děkujeme Valáškům za možnost návštěvy.
Balíková Vlasta

Podzimní zahrádka

Podzimní zahrádkaŠkolková zahrádka je pěkně vyzdobená. Rodiče opět nezklamali. Je vidět, že si se svými výrobky dali opravdu práci. A věříme, že si vyrábění určitě užili. Děti větrníky pozorují z okna a trpaslíky, když jdeme na vycházku.
Moc děkujeme.
Balíková Vlasta

Začátek...

Začátek...Už nám to nastalo, říkají si děti. Seznamují se s učitelkami, s dětmi, s ostatními pracovníky, s prostředím školky. Některé si zvyknou hned, některým to trvá déle. Paní učitelky je však nenechají plakat. Ty malé pochovají; vymýšlejí aktivity, které dětem pomáhají, aby se jim ve školce líbilo - různé hry, písničky, malování, vyrábění, společné vycházky se staršími dětmi. Hlavně hraní s hračkami. Těch je ve školce dostatek.
A s čím děti nejvíce bojují? Mladší děti s oblékáním a starší dětí hlavně s používáním příboru. Ale věříme, že časem všichni vše zvládnou. Vždyť denně se to "procvičuje". A když nám rodiče pomůžou, tak budou děti určitě spokojené.
Balíková Vlasta

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Vánoční dílna

V pondělí 9. 12. se ve škole koná vánoční dílna. Více informací naleznete na Nástěnce.

Ovoce a zelenina do škol

V 50. týdnu (v úterý) dostanou děti hrušku. Více informací naleznete na stránce Projekty.

Mléko do škol

V 50. týdnu (ve středu) se mohou děti těšit na Bovýskovo mléko 3,5%.

AKTUALITY MŠ

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign