logotyp

Účast na soutěžích

Naši kreativitu a soutěživost se budeme snažit ukázat všem v různých soutěžích zejména těch výtvarných. Doufáme, že naše práce a společné nápady, které s paní učitelkou vymyslíme, osloví nejednu porotu. Každá výhra nás vždy potěší nejvíc.

Plný talíř

Toto je výtvarná soutěž, kterou vypsalo město Znojmo k události Znojemský hrozen 2016. Do této soutěže jsme opět poslali některé výkresy. Uvidíme, zda si někdo z nás na podzim půjde pro ocenění. Na to si ovšem musíme počkat až na čtvrtek 6. 10. 2016. Držte nám pěsti. Smějící se

Šťastné stáří očima dětí

Toto bylo poslední téma, na které jsme některé nakreslily výkres. Výkresy paní učitelka posílala do Tábora. Tam se rozhodne, jestli jsme měly bezva nápad, který porota vybere a ocení. Úžasný

Školní rok 2016-2017

Jsem zvědavá, jakých soutěží se v letošním roce zúčastníme a jak budeme úspěšní.

Zelenina plná vitamínů

Této soutěže se účastní za naši třídu Jakub Tumpach.

Soutěže ve školním roce 2016/2017

 1. Plný talíř vv soutěž proběhla již květen/červnu 2016 – malovali žáci ŠD2,
  do soutěže byly vybrány výkresy žáků: Zuzany Vyskočilové + Jakuba Tumpacha,
   Adély Valdové + Nikoly Heimlichové, Matěje Konečného + Zdeňka Komůrky, Melanie Fouskové a Terezy Freyováé
 2. Český zahrádkářský svaz vyhlásil 24. ročník výtvarné soutěže pro děti na téma: "Zelenina plná vitamínů"  - malovali žáci 2., 3. třídy v hodině VV/PV do soutěže byly vybrány výkresy žáků: Jakuba Tumpacha, Matěje Konečného, Nikoly Heimlichové, Adama Trávníčka a Markéty Valehrachové
 3. NP Podyjí Znojmo vyhlásilo další ročník výtvarné soutěže: "Příroda kolem nás"; Do soutěže malovali žáci 2., 3., třídy v hodinách VV/PV a žáci ŠD2, byly vybrány výkresy žáků: Jakuba Tumpacha, Matěje Konečného, Václava Tomáška, Terezy Freyové a Markéty Valehrachové. V této soutěži jsme bez ocenění našich malířů.
 4. I v letošním roce jsme ve ŠD2 malovali na téma "Toulky přírodou" pro Okresní Myslivecký Spolek, Českomoravské Myslivecké Jednoty ve Znojmě. Do soutěže byly vybrány výkresy žáků: Nikoly Heimlichové, Karolíny Kavkové, Moniky Markové, Adély Valdové, Terezy Freyové, Václava Tomáška a Anety Wieznerové.
 5. VV soutěž SDH Únanov organizovalo sdružení místních hasičů a obec Únanov.Ve výuce výtvarné výchovy a ve školní družině jsme malovali a vytvářeli díla, která jsme následně vybrali a dali do soutěže hasičů. Soutěžili žáci ŠD2: Tereza Freyová + Adéla Valdová + Zuzana Vyskočilová + Nikola Heimlichová, Jakub Tumpach, Adéla Valdová, Zuzana Vyskočilová, Markéta Valehrachová, Natálie Weisová, Natálie Petláková a Erika Maarová. Mnozí se umístili na oceněných místech nebo získali čestná uznání. Výsledkovou listinu jsme neobdrželi. Ocenění byli-: Jakub Tumpach, Tereza Freyová + Adéla Valdová + Zuzana Vyskočilová + Nikola Heimlichová, Robin Kučera a spol.
 6. Soutěžní projekt Čarovné barvy země - odborně a organizačně ji za podpory Jihomoravského kraje zajišťuje příspěvková organizace Jihomoravského kraje – Masarykovo muzeum v Hodoníně prostřednictvím své pobočky – Slovanského hradiště v Mikulčicích, národní kulturní památky. Třetí třída tvořila triptych na zadané téma - ze života Slovanů a další dílo se vytvářelo v kroužku DOVEDNÉ RUCE = skupinka čtvrťaček (Melanie Fousková, Tereza Freyová a Kamila Jahodová). V ŠD 1 se podařila práce N. Petlákové z 2. třídy – pod vedením p. vych. Kocové; do 25. 5. 2017 - hodnocení děl porotou.dne 15. 6. 2017 - vyhlášení výsledků v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích. V této soutěži se umístili čtvrťačky na pěkném pátém místě. Naše třída se vydala na dlouhou cestu, abychom se zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků a seznámili se s areálem Slovanského hradiště. Vše se nám líbilo, jen ta cesta byla opravdu únavn. :)
 7. Lidice 2017 – 45. mezinárodní dětská výtvarná výstava   - organizuje Památník Lidice, Lidická galerie, ČR. Výkresy jsme malovali ve ŠD2. Soutěžili tito žáci: Nikola Bulínová, Tereza Freyová a Zuzana Vyskočilová.Z došlého počtu 25 690 exponátů z 83 zemí udělila porota 1 288 ocenění včetně 244 medailí (183 individuálních, 6 za kolektivní práci dětí a 59 školám za kolekce prací) pro 76 zemí a 434 organizací. Žádná práce z naší školy porotu neoslovila.
 8. Povodí Moravy Brno Povodí Moravy, s.p. vyhlásilo již dvanáctý ročník dětské výtvarné a literární soutěže Voda štětcem a básní, letos na téma: Voda a životní prostředí. Ve výuce výtvarné výchovy 2. + 3. tř. a ve školní družině jsme malovali a vytvářeli díla, která jsme následně vybrali a dali do soutěže. Soutěžili před porotou tito žáci: Tereza Freyová, Olin Pikner a Markéta Valehrachová.Tématem XII. ročníku soutěže Voda štětcem a básní byla Voda a životní prostředí.  Do soutěže se zapojilo 87 škol, obdrželi jsme 925 děl,z toho 863 výtvarných a 62 literárních. Šestičlenná výběrová komise při svém hodnocení udělila celkem 104 cen. 2. místo: Tereza Freyová - Řeka pod hradem, ZŠ a MŠ Únanov
 9. Od čepice k ponožkám – lit.soutěž – organizuje nadace SOVA ve spolupráci TextilEco a.s. – tvořili jsme s třetí třídou dílka v rámci českého jazyka – sloh. Do soutěže byly vybrány texty žáků: Jakuba Tumpacha, Matěje Konečného, Nikoly Heimlichové, Karolíny Kavkové a Zuzany Vyskočilové. Vyhlášení výsledků soutěže proběhne 31. května 2017 na stránkách Nadace SOVA.
 10. Ministerstvo zemědělství vyhlašuje u příležitosti Světového dne vody 2017 soutěž s názvem Za tajemstvím čisté vody – výkresy kombinovanou technikou malovali žáci ve ŠD2.Výkresy se do soutěže nakonec žádné neposílaly.
 11. Hnutí Brontosaurus, Regionální centrum Hnutí Brontosaurus Podluží a Brontosauří dětský oddíl Vlkani vyhlašují 23. ročník celostátní výtvarné, literární a fotografické soutěže Máme rádi přírodu. Letos na téma: Poradíte planetě? Motto: O co byste požádali milion lidí, aby udělali a pomohli změnit svět k lepšímu? – výkresy kombinovanou kresebnou technikou malovali žáci ve ŠD2 – Adéla Valdová 3. tř.,
  a Tereza Freyová 4. tř.
 12. 8. ročník výtvarné soutěže pro děti - Šťastné stáří očima dětí pro děti od předškolního věku do 15 let. Cílem tohoto projektu je snaha o propojení generací a vzájemnou pomoc, odstranění předsudků o stáří, a navázání spolupráce mezi školami a domovy pro seniory.

 

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Ředitelské volno

pro žáky ZŠ vyhlásil ředitel školy na dny 26. - 28. 6. 2024 z důvodu stavebních prací. Dokument naleznete v sekci Úřední deska.

Ovoce a zelenina do škol

V 18. týdnu se mohou děti těšit na BIO DŽUS 100% jablko . Dodávky ovoce a zeleniny probíhají ve čtrnáctidenních intervalech. Více informací naleznete v sekci Projekty.

Mléko do škol

V 18. týdnu mohou děti ochutnat Bovýskovo žervé. Dodávky mléčných výrobků probíhají ve čtrnáctidenních intervalech.

AKTUALITY MŠ

Zápis do mateřské školy

proběhne v úterý 7. 5. 2024 v době od 15 do 16.30 hodin v budově mateřské školy. Informace jsou k dispozici v sekci Zápis do MŠ..

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 - 2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign