logotyp

Archiv událostí 2019 - 2020

Začátek...

Začátek...Už nám to nastalo, říkají si děti. Seznamují se s učitelkami, s dětmi, s ostatními pracovníky, s prostředím školky. Některé si zvyknou hned, některým to trvá déle. Paní učitelky je však nenechají plakat. Ty malé pochovají; vymýšlejí aktivity, které dětem pomáhají, aby se jim ve školce líbilo - různé hry, písničky, malování, vyrábění, společné vycházky se staršími dětmi. Hlavně hraní s hračkami. Těch je ve školce dostatek.
A s čím děti nejvíce bojují? Mladší děti s oblékáním a starší dětí hlavně s používáním příboru. Ale věříme, že časem všichni vše zvládnou. Vždyť denně se to "procvičuje". A když nám rodiče pomůžou, tak budou děti určitě spokojené.
Balíková Vlasta

Podzimní zahrádka

Podzimní zahrádkaŠkolková zahrádka je pěkně vyzdobená. Rodiče opět nezklamali. Je vidět, že si se svými výrobky dali opravdu práci. A věříme, že si vyrábění určitě užili. Děti větrníky pozorují z okna a trpaslíky, když jdeme na vycházku.
Moc děkujeme.
Balíková Vlasta

U Valášků 3. 10. 2019

U Valášků    3. 10. 2019Tatam je doba, kdy se na vesnici v každém domě chovali králíci, slepice, kachny, prasátka. Není divu, že se dětem někdy zvířátka pletou. A proto, když se nám naskytla příležitost, abychom navštívili zvířátka u Valášků, hned jsme ji využili. Děti tak měly možnost uvidět skutečné husy, husice, krocany, krůty, kachny čínské a mandarínské, a taky perličky. A hlavně měly možnost slyšet jejich skutečné "hlasy". Našly si i pěkná peříčka, podle kterých pak určovaly, komu patří.
Moc děkujeme Valáškům za možnost návštěvy.
Balíková Vlasta

Výstava podzimních plodů v kostele 17.10.2019

Výstava podzimních plodů v kostele 17.10.2019Každoročně děti ze školky přispívají svými výrobky na výstavu do kostela. Letos vytvořily strašáka, jak hlídá zelí; hromadu dýní, slunečnice; z kaštanů krásný věnec. Bramborovými tiskátky naplnily pytle brambor. Letos nechyběly i houby - hřiby a muchomůrky. Dětské práce vždy tuto podzimní výstavu hezky oživí.
Samozřejmě se jdeme na výstavu podívat. Děti pak obdivují, jak maminky výstavu pěkně naaranžovaly.
Balíková Vlasta

Bramborový den s rodiči 24.10.2019

Bramborový den s rodiči 24.10.2019Podzimní odpoledne s rodiči, tentokrát bramborové, bylo velice příjemné. Rodiče přinesli spoustu krásně vybarvených listů a plno dalších přírodnin. Výrobky z brambor jim pod rukama jen "kvetly". Co všechno se dá z brambor vytvořit? Panáčci, žirafy, různá další zvířátka, sluníčka, stromečky, a mnoho dalších krásných dekorací.
I děti si odpoledne užily. Maminky totiž přinesly i bramborové dobroty, takže byla i ochutnávka. Malé chlebíčky, bramboráčky (i s uzeným masem), smažené lupínky, bramborové vdolky s marmeládou, lepenice. Paní učitelky upekly v troubě brambory ve slupce. Brambory chutnaly jak z dřívějších dob, pečené v ohni na poli. A s máslem!!!
I děti ve školce "uvařily" bramborovou pomazánku. Chlapci loupali uvařené brambory, děvčátka je nastrouhala, všechny děti přidávaly ingredience a samozřejmě všechny ochutnávaly. Některé i 3x. Svoje dílo si moc pochválily.
Děkujeme rodičům, že si našli čas.
Balíková Vlasta

Svatomartinský lampiónový průvod 11. 11. 2019

Svatomartinský lampiónový průvod 11. 11. 2019Už po deváté zazněla překrásná hudba oznamující příjezd sv. Martina do Únanova.
Po přivítání pan farář požehnal mladému vínu místních vinařů. I děti ze školky přivítaly sv. Martina; nabídly mu mladé víno a martinské rohlíčky. Poté zazpívaly písničky o nastávajícím podzimu a samozřejmě o sv. Martinovi a jeho dobrém skutku. Připomněly i pranostiky související s tímto dnem.
"Sv. Martin přijíždí na bílém koni,
metelice za metelicí se honí."
"Na sv. Martina nejlepší je husina."
"Na sv. Martina dobrá bývá peřina."
"V listopadu přijmi radu,
schovej uši, nos i bradu."
Sv. Martin odměnil všechny děti voňavými perníčky a čokoládovými zlaťáky.
Letos doprovázela sv. Martina s družinou bubenická skupina Tambora Bohemica;
bubeníci předvedli velice pěkné vystoupení.
Lampiónový průvod prošel vesnicí do mateřské školy, kde na všechny čekaly teplé nápoje a martinské rohlíčky napečené maminkami. Na bezpečný průchod vesnicí dohlížela opět Policie ČR.
Děkujeme všem, kteří pomáhali s přípravou a organizací této velice pěkné tradice.
Balíková Vlasta

Sv. Martin ve školce

Sv. Martin ve školceDěti tradici sv. Martina mají velice rády. Chlapci, ale i děvčátka si hrají na vojáka s mečem v ruce, vytvářejí meče z různých stavebnic, podkovičky, kreslí koníky, sv. Martina; učí se o něm písničky; seznamují se s životem sv. Martina. Letos se jim zalíbila ta část, kdy se Martin schoval do husího chlívku a ty ho svým kejháním prozradili. Poté byl Martin zvolen biskupem, jak si lidé přáli. A za to, že husa "kejhala", kdy neměla, její potomstvo pyká na sv. Martina na pekáči.
Dětem se asi hus zželelo a vyrobily přímo husí farmu. Postavily ve školce i chlívek pro své husy.
Ale neraději si hrají na dobrý skutek sv. Martina, kdy se rozdělil se žebrákem o svůj plášť.
Balíková Vlasta

Čtení rodičů dětem 11. 11. - 15. 11. 2019

Čtení rodičů dětem 11. 11. - 15. 11. 2019Je škoda, že nemohou číst svým dětem všichni rodiče. Ale i ten jeden týden stačí pro potěšení dětí. Rodiče přináší nejen klasické pohádky (O perníkové chaloupce), ale i z jiných zemí (O líné Grétě, Tlapková patrola). Rodiče pichází opravdu připraveni; přinesou si i více knížek a dají dětem pohádku vybrat.
Máme radost, že ke čtení přistupují tak zodpovědně. A je rozdíl číst doma 2-3 dětem a ve školce až 20 dětem.
Děkujeme za pěkný týden.
Balíková Vlasta

Adventní vyrábění s rodiči 21. 11. 2019

Adventní vyrábění s rodiči 21. 11. 2019Na dětský vánoční jarmark se děti velice těší. Především předškoláci, kteří se stávají prodavači vánočních dárků a dekorací. Ale nejdříve se musí všechno vyrobit. Děti s paní učitelkami už v předstihu začínají vyrábět, paní učitelky vyrábí doma. A aby nebyli ošizeni rodiče, tak jsme je pozvali na vyrábění také. Podle jejich zaujetí je vidět, že se jim vyrábění líbí. Zapojili se i dva tatínci. Určitě rodiče najdou nějakou tu inspiraci na vánoční tvoření a výzdobu doma.
Děti samozřejmě taky velice pomáhaly, hlavně radily, co a jak.
Vznikaly krásné stromečky ze šišek, sněhuláčci, vyšívaná přání, pomerančové ozdoby, dřevěné ozdoby, ozdoby s ubrouskovou technikou, jmenovky na dárky a další krásné výrobky.
To se to bude dětem prodávat! I když je někdy u nich problém prodat svoji vlastnoručně vyrobenou věc někomu jinému.
Balíková Vlasta

Mikulášská nadílka 6. 12. 2019

Mikulášská nadílka 6. 12. 2019Měsíc prosinec je ve školce nejkrásnější. I když nezačíná zrovna vesele. "Přežít Mikuláše a čerta a můžeme se těšit na Vánoce," říkají si určitě děti. Děti se na Mikuláše chystaly už celý týden. Kreslily, vystřihávaly, lepily Mikuláše, čerta i andělíčka. Povídaly si, jaký čert je - samozřejmě chlupatý, černý, špinavý, má rohy, ocas, dlouhý jazyk, kopyto, řetěz a neposlouchá. Oproti tomu je Mikuláš hodný, čistý, má bílé vousy, velkou "čepici", berlu. Má rád děti a děti jeho. Nejraději mají děti andělíčka.
Za mladšími dětmi si Mikuláš přizval dva andělíčky. Děti Mikulášovi zazpívaly písničky společně, a kdo chtěl, řekl ještě básničku sám. Ke starším dětem si vzal Mikuláš nejen dva andělíčky, ale i čertíka. Byl to však hodný čert, pomáhal s nadílkou. Měl jí plný pytel. Andělíčci pomáhali s dětmi, které se trochu bály. Když Mikuláš k dětem promluvil, obavy opadly úplně. A všechno dobře dopadlo. Děti byly pochváleny za pěkné básničky a písničky. Ale přesto musely všechny děti slíbit, že se k sobě budou chovat hezky a poslouchat nejen paní učitelky ve školce, ale i rodiče doma. Slíbil, že za dětmi přijde příští rok určitě znovu.
Balíková Vlasta

Hvězda nad Betlémem 9. 12. 2019

Hvězda nad Betlémem 9. 12. 2019S příběhem o narození Ježíška přišla za dětmi do školky sestřička Františka. Děti postupně rozbalovaly balíček z barevných šátků, až se objevila hvězda, která je přivedla do Betléma k Marii, k Josefovi a za Ježíškem. I tři krále děti poznaly. Ale co pro ně bylo neznámé - dary mudrců - zlato, kadidlo a myrha. Sestřička jim vše názorně ukázala a vysvětlila. Obyčejnými ale pěknými postavičkami zaujala děti po celou dobu příběhu. Zařadila i pohybové chvilky. Děti velice pěkně spolupracovaly. Na závěr dostaly všechny děti hvězdičku, kterou si vymalovaly a posvítily Ježíškovi nad Betlémem. Zazpívaly se sestřičkou koledu Půjdem spolu do Betléma. A písničku ze školky Posviť, malá hvězdičko.
Děti daly sestřičce na památku vánoční dárečky a popřály krásné Vánoce.
Balíková Vlasta

Vánoční koledování 12. 12. 2019

Vánoční koledování 12. 12. 2019Děti si pozvaly do školky svoje nejbližší, aby je na chvíli oprostily od vánočního shonu a navodily jim pěknou vánoční náladu. Připravily si nejen zimní a vánoční písničky, ale také zhudebněná logopedická říkadla, která mají velice v oblibě. Mladší děti si připravily scénku "Putování do Betléma". Nakonec si s dětmi mohli zazpívat vánoční koledy i rodiče. Pomáhali zpívat i čtyři chlapci - loňští předškoláci.
Po vystoupení se předškoláci proměnili na prodejce na jarmarku. Prodávali svoje výrobky. Byli dobří jarmarečníci. Velice se snažili.
Pro všechny bylo v letní místnosti připraveno občerstvení - vánoční punč, na ochutnání devět školkových pomazánek a cukroví od maminek, což ocenily hlavně děti.
Rdoiče si mohli zakoupit i pěkné výrobky Chráněných dílen ze Znojma.
Věříme, že správná vánoční nálada byla navozena, užili si to rodiče i děti. Přispěla k tomu určitě i pěkná vánoční výzdoba celé školky.
Veselé a radostné Vánoce!
Balíková Vlasta

Do školky přišel Ježíšek 13. 12. 2019

Do školky přišel Ježíšek 13. 12. 2019Děti čekají s napětím. Něco tuší. Zvuk zvonečku je zpozorní ještě víc. Poslouchají, nikde nic. Vycházejí z jídelny, na schodech uvidí třpytivé znamení. Jdou po stopě. Dveře do 1. třídy se otvírají. A linou se z nich tóny vánoční koledy. Oči září, děti jásají. "Vždyť to tady ráno nebylo!"
Světýlka, koledy, stromeček. A spousta dárků! Děti se předhání, každý chce být co nejvíce vpředu. Jsou ale pozvány na vánoční hostinu. Na cukroví od maminek a čaj. Ještě zazpívat koledu. A začíná rozbalování dárků - dřevěná stavebnice (dárek od hejtmana Jihomoravského kraje), barbinky, magnetické hry, knihy, příšerky. Hlavní dárek byly čtyřkolky a loutkové divadlo. Lesní traktor JohnDeer (dárek od firmy Agroservis Višňové). Děti nevěděly co dřív. Ale byly velmi spokojené.
Balíková Vlasta

Sněhurka a sedm trpaslíků 17. 12. 2019

Sněhurka a sedm trpaslíků 17. 12. 2019Dostalo se nám pozvání od dětí a paní učitelek do základní školy na pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků. Děti, které téměř všechny známe ze školky nás svými výkony velice překvapily.
Vypravěči provázeli pohádku přímo s vypravěčským umem; Sněhurka, královna, myslivec, trpaslíci, princ, zrcadlo - zkrátka všichni účinkující byli výborní!
Po pohádce vystoupily děti z pěveckého kroužku. Zazpívaly nám známé vánoční písničky. Děti z 1. třídy se pochlubily pěknými vánočními básničkami.
Všem dětem a paní učitelkám Fialové, Polákové a Jantošové děkujeme moc za milý vánoční dárek.
Balíková Vlasta

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme firmě Františka Stehlíka M + S za vánoční překvapení - sponzorský finanční dar věnovaný mateřské škole na zakoupení hraček pro děti.
Děti a kolektiv MŠ

Tříkrálová koleda 6. 1. 2020

Tříkrálová koleda 6. 1. 2020Každoročně se děti z mateřské školy vypraví jako tři králové s přáním do nového roku na obecní úřad a do základní školy. Kdo jsou tři králové, kam se vydali a co Ježíškovi přinesli, už děti věděly od sestřičky Františky. Koruny si připravily také už v prosinci, protože letošní tříkrálová koleda vyšla hned na pondělí po vánočních prázdninách.
Děti pěkně zazpívaly a k jejich velké radosti dostaly něco na smlsnutí.
Balíková Vlasta

Návštěva jesliček v kostele 9. 1. 2020

Návštěva jesliček v kostele  9. 1. 2020Každoročně se děti těší do kostela "rozloučit se" s jesličkami. Vždy obdivují krásný velký klíč od kostelních dveří. A když se rozsvítí v kostele všechny tři vánoční stromky a jesličky - je to nádhera! Děti jásají, ale potichu. Asi si uvědomují posvátnost tohoto místa a hlavně kvůli ježíškovi. 
Prohlédli jsme si celý Betlém, všechny postavičky; děti objevily i kometu, a v pozadí obdivovaly krásné město. Všechny děti darovaly po penízku (z dětského jarmarku) do malé pokladničky. Posadily se do lavic a za doprovodu varhan zazpívaly naposled vánoční koledy. A tak se rozloučily s Ježíškem a celými jesličkami.
Balíková Vlasta

Kejklíř Vlasta ve školce 30. 1. 2020

Kejklíř Vlasta ve školce 30. 1. 2020S kejklířem Vlastou je vždy veselo. Vzduchem létají balonky, kužele, koště, diabolo ad. Děti se vůbec neostýchají. Bubnují, žonglují, dělají keklíři záchranu na jednokolce, tančí s kejklířem, "mažoretkují". Ve všem kejklíři radí, neboť je chvílemi trochu "nešika". Ale bič umí ovládat skvěle. Až jsme si radši zacpali uši, jak doporučil.
I jeho růžový kamarád pštros Emil děti vždy rozesměje. Hlavně když zkouší létat na koštěti nabo tančí jako baletka na špičkách.
"To chce velký potlesk", říkal Pavlík, když kejklíř předvedl chůzi na rukách.
Na závěr dostaly děti od kejklíře dárek - zvířátko z nafukovacího balonku - papouška, labuť, pejska, žirafu, koníka. Pro kluky byly připraveny i balonkové meče.
Děti se s kejklířem Vlastou nerady loučily.
Balíková Vlasta

Návštěva prvňáčků s prvním vysvědčením 30. 1. 2020

Návštěva prvňáčků s prvním vysvědčením 30. 1. 2020Ani jsme se nenadáli a I. pololetí školního roku je za námi a s ním je tady i vysvědčení. Děti už se nemohly svých loňských kamarádů dočkat. Neustále je vyhlížely. Přišli a měli se čím pochlubit! Všichni samé jedničky. Děti si spolu pěkně pohrály. Prvňáčci si ještě pamatovali, kde jsou jejich oblíbené hračky uloženy. Ale nejvíc byla v kurzu koloběžka.
Paní učitelky si mohly pohovořit o připravenosti dětí do 1. třídy ZŠ.
Balíková Vlasta

Hudební vystoupení 11. 2. 2020

Hudební vystoupení 11. 2. 2020Pan Břetislav Vojkůvka ani tentokrát nezklamal. Děti ho doslova hltaly očima. Čekaly na každý jeho pohyb, hlásily se, aby mu mohly pomáhat. Zpívaly, tančily, hádaly písničky, písničky z pohádek. A hlavně se od srdíčka zasmály.
Vystoupení bylo proložené mluveným slovem. Rozvíjelo schopnosti: hudební, pěvecké, rytmické, pohybové a vizuální.
Děti slyšely písničky: O veverce Čiperce, Štěňátko, Píšťalička, Princezna ze mlejna, Včelí medvídci, Lotrando a Zubejda, Muzikantova písnička. Skladbičky: Hvězdičková, Slavnostní, Kašpárek, Maxipes Fík.
Po celou dobu vystoupení byly děti aktivně účastněny programu. Opravdu zdařilý program odpovídající věku dětí. Už se těšíme na další.
Balíková Vlasta

Pirátská show 12. 2. 2020

Pirátská show 12. 2. 2020Tohle vystoupení se nám hodilo do období masopustu. I některé děti měly pirátskou masku. Pan Milan Ošmera - pěkný kostým, mluvené slovo, příjemné vystupování a hlavně šikovnost a zručnost. Opět měly děti možnost vidět žonglování s míčky, kruhy, kužely; balancování na podložce na válci, chůzi po rozbitém skle a další. A hlavně kouzlení - děti pomáhaly kouzlit ostošest, a jak se jim dařilo! Měly velkou radost. Nejvíce jsme se pobavili při kouzlení s kartami - nějak jsme se všichni přestali v kartách orientovat. Smáli jsme se ještě druhý den.
Ve školce nám zůstala na památku barevná chobotnice z nafukovacích balónků, která nám bude připomínat tohle skvělé vystoupení.
Balíková Vlasta

Masopust ve školce 10. 2. - 14. 2. 2020

Masopust ve školce 10. 2. - 14. 2. 2020Je to období veselí, radosti, legrace a tancování. To vše se děje i ve školce. Děti si přinášely z domu masky; některé děti jich vystřídaly během týdne i více. Chválíme. Včeličky, muchomůrky, piráti, čert, princezny, kočičky, čarodějové, kovboj, tygr, šašek, Sněhurky, vodník, hasič a další. A bylo veselo! Zpívaly se legrační písničky, hrály se legrační hry, vyráběli se šašci.
Mladší děti přišly na masopust za staršími dětmi, kde proběhla přehlídka masek. I paní učitelky se převlékly za babičku a dědečka a dělaly dětem legraci. Děti z toho měly velkou radost. Po svačině si smlsly na domácích koblížkách.
V maskách jsme se vydali po vesnici. Na obecním úřadu děti zazpívaly Kalamajku a Pejska Edu. Opět dostaly něco na mlsání.
Došli jsme i do školy, kde se děti předvedly svým starším kamarádům v maskách v tělocičně. Zrovna jsme se natrefili do jejich masopustního veselí. Tento svátek mají děti nesmírně rády.
Balíková Vlasta

Beseda se včelaři 25. 2. 2020

Beseda se včelaři 25. 2. 2020Besedu o včelách si paní Dobešová z Mikulovic připravila velice pečlivě. Velmi poutavě a přiměřeně věku školkových dětí vyprávěla a názorně předváděla nezbytné věci související se včelařstvím. Děti si pak mohly všechno vyzkoušet. Dětskou včelařskou kombinézu, klobouk se síťkou, rukavice, dýmák ad. V závěru měly možnost ochutnat domácí med.
Když včela opyluje, my dýcháme, jsou tady stromy. Bez včel by nebyl život.
Víte, že včela během jednoho výletu navštíví až 100 květů?
Víte, že včela žije 6 - 8 týdnů (jarní), 6 - 8 měsíců (zimní)?
Víte, že se královna dožívá 2 - 5 let?
Víte, že včela může vidět černobíle i barevně?
Víte, že na 1 kg medu musí včela uletět až několik milionů kilometrů?
Víte, že včely mají 300 párů očí?
Víte, kdo jsou to mladušky, strážkyně, krmičky, uklízečky, dělnice, létavky, trubci?
Moc děkujeme za velice přínosné povídání.
Balíková Vlasta

Školkový slavíček 27. 2. 2020

Školkový slavíček 27. 2. 2020Letos jsme zkusili oslovit rodiče, aby pomohli svým dětem připravit písničku na "Slavíčka". Už jsme mysleli, že se Slavíček ve školce konat nebude. Ale nakonec se stihlo přihlásit šest dětí. Zpívání před diváky (dětmi) si pak vyzkoušelo i několik dalších dětí; ale bylo poznat, že těch šest dětí na tom bylo lépe, že byly dopředu připravené. Byly jistější, klidnější a odvážnější. A o to nám šlo. Aby se děti nebály, aby je vystoupení bavilo. Na tom mají zásluhu hlavně rodiče.
Teď je čeká Slavíček v základní škole.
Budeme jim držet palečky, aby to v pohodě zvládly. Tak pěkně jako ve školce.
Balíková Vlasta

Návštěva 1. třídy v ZŠ 3. 3. 2020

Návštěva 1. třídy v ZŠ 3. 3. 2020Děti ze školky už měly v 1. třídě připravené židle a mohly si vybrat, vedle kterého kamaráda se posadí. Prvňáčci předvedli formou pěkných básniček jaká a hlavně kolik písmen už znají. Společně si všechny děti zazpívaly známé písničky. A děti ze školky zazpívaly oblíbené logopedické písničky Pejsek Eda a Nikola.
Paní učitelka připomněla dětem svátek maminek a nabídla jim, že je společně s prvňáčky naučí vyrobit kytičku. Prvňáčci dětem pomáhali s lepením a motáním.
Nakonec paní učitelka pozvala děti do tělocvičny. Zahrály si všichni společně Na rybáře. A vyzkoušely skok z trampolíny na žíněnku.
Dětem se ve škole velice líbilo. A ještě si odnesly krásnou kytičku. A také sladkosti. Prvňáčkům jsme na oplátku také přinesli sladkosti. Všichni si je určitě zasloužili.
Děkujeme za příjemně strávené dopoledne.
Balíková Vlasta

Děti posílají obrázky...

První "vlaštovičky" - obrázky dětí začínají přicházet. Koukněte se do fotogalerie MŠ. Doufáme, že se všem daří dobře.
Všechny moc pozdravujeme. A snad nám sluníčko přinese brzký návrat do školky.
Za školku Balíková Vlasta

Oblíbená zahrada - květen 2020

Oblíbená zahrada - květen 2020Děti si už opět užívají svoji tolik oblíbenou zahradu. Vůbec jim nevadí, že nemůžou chodit na vycházky. Vždyť toho můžou na zahradě tolik objevit. Šnečí ulity, mravence, "muzikanty", kytičky, klacíky, kamínky. A hlavně zdolávat svahovité terasy - hrát si na honičky, s míčem. Využívají všechny zahradní prvky - nejraději mají "raketu", velkou skluzavku, houpačky (i když ještě některým dělá problém sám se houpat), hopsadla, rovnovážnou lávku, lanovou sestavu, ale hlavně - poleženíčko. Starají se o kytičky ve skalce, hlavně si oblíbily vůni máty. Tu už poznají bezpečně.
Na horní zahradu jsme letos pořídili ještě velký stůl "Robin" a posezení "Antonio".
Na dolní zahrádce se opravila skluzavka a pořídila pryžová plocha pod skluzavku.
Za to moc děkujeme obecnímu úřadu.
Balíková Vlasta
(Klikněte vždy na obrázek na začátku článku a otevře se příslušná fotogalerie).

Vítání občánků 14. 6. 2020

Vítání občánků 14. 6. 2020Letošní vítání občánků, odkládáné z důvodu pandemie, se nakonec uskutečnilo. Vše se stihlo, i když na přípravu byl docela krátký čas. Sedm nových občánků přivítala letos samá děvčátka (Petruška, Sárinka, Natálka, Viktorka, Linduška). Ve svých básničkách popřála rodičům k narození miminka a jako sudičky předpověděly dětem jen to nejlepší - zdraví, štěstí, lásku a spokojený život. Závěrečná písnička "Mravenčí ukolébavka" upoutala pozornost většiny miminek.
Velké poděkování patří rodičům, kteří nám byli nápomocni při učení básniček.
Balíková Vlasta

Závěr letošního roku ve školce

Závěr letošního roku ve školceLetošní rok skončil úplně netradičně, ale přesto radostně. Radostně z toho důvodu, že jsme ještě mohli všichni spolu strávit téměř dva měsíce. Mohli jsme se rozloučit s našimi předškoláky před odchodem do školy, i když jenom v rámci třídy. Tentokrát to bylo hodně urychlené, poněvadž 3 předškoláci končili ve školce ze dne na den. Ale prožili jsme spolu pěkné dopoledne.
Na závěr roku jsme si popřáli, ať se všem daří, ať jsou všichni zdraví.
Balíková Vlasta

MŠ - KRÁSNÉ SLUNÍČKOVÉ PRÁZDNINY

Děti a kolektiv mateřské školy

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Ředitelské volno

pro žáky ZŠ vyhlásil ředitel školy na dny 26. - 28. 6. 2024 z důvodu stavebních prací. Dokument naleznete v sekci Úřední deska.

Ovoce a zelenina do škol

V 18. týdnu se mohou děti těšit na BIO DŽUS 100% jablko . Dodávky ovoce a zeleniny probíhají ve čtrnáctidenních intervalech. Více informací naleznete v sekci Projekty.

Mléko do škol

V 18. týdnu mohou děti ochutnat Bovýskovo žervé. Dodávky mléčných výrobků probíhají ve čtrnáctidenních intervalech.

AKTUALITY MŠ

Zápis do mateřské školy

proběhne v úterý 7. 5. 2024 v době od 15 do 16.30 hodin v budově mateřské školy. Informace jsou k dispozici v sekci Zápis do MŠ..

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 - 2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign